

В наш час існують нові технології, інвестиції, перспективні бізнес-проекти, достатньо інженерних та робітничих кадрів. Існує головна проблема - реалізація готової продукції. Це завдання найчастіше вирішується шляхом масової реклами. Але ми знаємо, що якість товару, що описується в рекламі, не завжди відповідає дійсності.
До того ж, споживачеві XXI століття потрібно досить багато інформації і додатковий сервіс, щоб зупинити свій вибір на якій-небудь продукції. І саме ці завдання найбільш ефективним чином вирішує найпрогресивніша на сьогоднішній день система просування продукції до споживача – мережевий маркетинг.
З усіх можливих інвестицій таких, як фондовий ринок або нерухомість, мережевий маркетинг на сьогоднішній день є найбезпечнішим. Він не тільки забезпечує високий потенційний дохід в обмін на низькі фінансові ризики, але, дозволяє мати повний контроль над вашим фінансовим успіхом.
Мережевий маркетинг займає особливе місце серед застосовуваних сьогодні способів розповсюдження продукції. Ця система пройшла переконливе випробування часом. Зародившись у 40-х роках у Сполучених Штатах Америки, за минулі півстоліття ця система підкорила більшу частину розвиненого капіталістичного світу.
Мільйони людей різних професій і віку, що живуть в різних країнах світу віддають цьому бізнесу кілька вільних годин на день, отримуючи натомість стабільний заробіток. Головні принципи, покладені в основу мережевого маркетингу - це спілкування між людьми і особистий ріст. Тому ООН (Організація Об'єднаних Націй) з початку 70-х років пропагує мережевий маркетинг, як засіб для налагодження людських відносин.
Суть ідеї закладена в самій назві. Це маркетингова концепція, що припускає створення багаторівневої організації, покликаної просувати товари та послуги від виробника до споживача, використовуючи прямий контакт людини з людиною. Дохід у вигляді комісійної винагороди розподіляється на всі рівні організації .
Це колосальний бізнес, що пропонує людям більше можливості розбагатіти, ніж будь-який інший вид бізнесу. Багатьом відомо, що у США сьогодні проживає найбільше мільйонерів і 20% з них заробили свої статки саме в багаторівневому маркетингу.
Багаторівневий Маркетинг завоював заслужене визнання. Його викладають у Гарвардській школі бізнесу, а Wall Street Journal заявляє, що, можливо , від 50 % до 65 % усіх товарів і послуг у найближчому майбутньому буде продаватися багаторівневими методами.
Насправді , в кожному з нас від природи закладено потребу ділитися з людьми інформацією, особливо з близькими людьми, з тими, хто нам довіряє. Ми все життя займаємося маркетингом, правда, не усвідомлюючи цього і, як правило, абсолютно безкоштовно. Коли ти купуєш якусь хорошу річ , що ти перш за все, робиш? Звичайно, дзвониш друзям і ділишся своєю радістю з приводу придбання. Але, якщо раніше ти робив це безкоштовно, то, ставши дистриб'ютором мережевої компанії, ти отримуєш за це гроші в тому випадку, якщо знайомі зацікавляться твоєю розповіддю і теж придбають річ, про яку ти їм розповів. Гроші тобі заплатить компанія, яка виготовила цю річ за те, що ти рекламуєш продукцію цієї компанії.
Таким чином, суть мережевого маркетингу можна виразити одним реченням: Ти користуєшся продукцією, яка тобі подобається, рекомендуєш іншим людям робити те ж саме і отримуєш за це гроші.
У багаторівневому маркетингу велика кількість людей займається поширенням продукту. Як наслідок цього , кожна конкретна людина робить набагато меншу роботу, просуваючи продукт.
Фактично, діяльність кожної людини в мережевому маркетингу полягає в наступному:
-
Поширення інформації про товари та послуги;
-
Поширення інформації про можливості бізнесу;
-
Навчання інших людей мистецтву поширення інформації.
Для того, щоб зрозуміти принцип дії мережевого маркетингу - розглянемо приклад. Уявімо, Ви пішли в кінотеатр і подивилися гарний фільм. Прийшовши додому, Ви розповідаєте своїм знайомим, друзям, родичам про те, який чудовий фільм подивилися. Захоплені цією розповіддю - деякі з них також підуть у кінотеатр, щоб подивитися цей фільм. Вони куплять квитки, принесуть прибуток кінотеатру. А чи поділиться кінотеатр з вами своїм прибутком?
Ту ж ситуацію можна перенести в кафе або ресторан, які Ви порадили своїм знайомим, магазин, ательє. У кожному з цих випадків прибуток отримує компанія і ні з ким цим прибутком, окрім держави, не ділиться.
MLM сьогодні обгрунтовано називають феноменальним явищем у галузі економіки, соціальним маркетингом, надією майбутнього. До цієї системи звертаються найбільші корпорації.
На сьогоднішній день, стратегію мережевого маркетингу використовують такі компанії як Coca Cola, Colgate, Gillette, VISA, Lipton, Ford, Canon, SHARP, XEROX і багато інших компаній зі світовим ім'ям.
Отже, мережевий маркетинг
– це форма просування продукції, при якій інформація поширюється не шляхом реклами, а за допомогою людей, які скористалися цією продукцією і залишилися задоволеними результатами її використання.
Багаторівневий маркетинг
Багаторівневий маркетинг (Multi Level Marketing, MLM) - один з найновіших і найефективніших напрямів в бізнесі. Це не виробництво і не торгівельний бізнес в тому сенсі, як ми це зазвичай представляємо.
Що ж таке багаторівневий маркетинг?
"Маркетинг" - означає доставку товарів або послуг від виробника до споживача. Вираження "багаторівневий" - означає систему заохочення людей, що являються незалежними дистриб’юторами компанії. MULTI (багато) - означає "більш ніж один". Level (рівень, ступінь) - швидше означає "покоління". Таким чином можна назвати систему "просування продукції за допомогою декількох поколінь". Сучаснішим є термін "мережевий маркетинг". Взагалі існують три способи просування продукції до кінцевого споживача:
-
Торгівля - продаж через стаціонарні тогівельні точки (магазин, ринок, лоток). Споживач сам вибирає продукцію, розплачується і йде.
-
Безпосереднє просування - це комівояжерство, продаж «від дверей до дверей», продаж страхування, виставка-продаж, замовлення по телевізійній рекламі, замовлення по телефону, продаж поштою, за купонами, за каталогами.
-
Мережевий маркетинг.
Основним завданням мережевого маркетингу є інформаційний обхват максимальної кількості людей. Продаж буде природним результатом цього інформаційного обхвату.
У мережевому маркетингу не існує продажу в традиційному сенсі слова, хоча необхідно, щоб існував товарообіг. Якщо його не буде - ніхто не зможе отримати грошей. Товарообіг в мережевому маркетингу виникає і підтримується через те, що люди інформують про продукцію фірми своїх друзів і знайомих і виявляють з них тих, кому вона потрібна. Таким чином, вони просто рекомендують замінити (виходячи з власного досвіду) давно використану продукцію, на нову аналогічну, але якіснішу, і яку неможливо купити в магазині.
Річ у тому, що фірми МЛМ не рекламують свій товар і не продають його населенню через торгівельні точки. Реклама відбувається при безпосередньому спілкуванні споживачів продукції, а продукцію біля фірми можуть купити тільки ті люди, які беруть участь в бізнесі, - вони отримують дохід від товарообігу!
У звичайних умовах між виробником і споживачем п'ять-шість рівнів посередництва. Кожен рівень закладає свій прибуток і накладні витрати. Стаття витрат поповнюється поборами на всіх рівнях – відрахування профспілкам, оплата штатного, муні-ципального і інших податків, витрати на зберігання нереалізованої продукції, на рекламу і так далі. У результаті все більше і більше компаній в даний час звертається до допомоги мережевого маркетингу. Ось чому в МЛМ зафіксовано стільки приголомшливих рекордів в плані пропозиції нових, чудових продуктів і послуг, які у своєму роді є витворами мистецтва. Проте, існує міф, що чим відома компанія (фактично ніж більше засобів вона витрачає на рекламу), тим краще її продукція. У багатьох випадках це, на жаль, чи не навпаки, оскільки традиційні компанії віддають перевагу великій частці грошей вкладати не в поліпшення продукції, а в рекламу, яку споживачі оплачують зі своїх гаманців.
Висновок: вигода від використання мережевого маркетингу для фірм-виробників полягає в тому, що вони можуть вивести на ринок і стабілізувати споживання продукції поступово, охоплювати ринок без спеціальних витрат, економити гігантські засоби, не роблячи багатомільйонних витрат на рекламу. Отже, вони більше грошей можуть пустити на вдосконалення продукції.
Суть розповсюдження продукції за допомогою мережевого маркетингу в тому, що за рахунок особистих рекомендацій від людини до людини розповсюджується інформація про продукцію компанії і про можливості взяти участь в бізнесі. Іншими словами, за рахунок ланцюгової реакції відбувається інформаційний обхват ринку, який приводить до стійкого споживання товару в створеній і постійно зростаючій споживчій мережі.