
КОНКУРЕНТНА СТРУКТУРА МЕРЕЖЕВОГО МАРКЕТИНГУ
Чим відрізняється традиційний бізнес від мережевого бізнесу? Будь-який традиційний бізнес має кілька обов'язкових критеріїв:
-
Наявність оборотних засобів - продукції, або наявності обладнання для надання послуг.
-
Персонал. Хтось повинен цей товар чи послугу виробляти, продавати, просувати, презентувати.
-
Певне місцезнаходження - офіс. Власне кажучи, клієнти повинні кудись приходити, продавці десь повинні сидіти, товар десь повинен лежати і т.д.
-
Бухгалтерський облік. Щоб правильно підрахувати підсумковий прибуток, найчастіше необхідний хороший фахівець, який грамотно зробить всі необхідні розрахунки по оподаткуванню, зарплати, лікарняних, відпустки і т.д.
-
Поточні витрати. Електроенергія, оренда, зарплата, зв'язок, інтернет і багато іншого.
ОСОБЛИВОСТІ МЕРЕЖЕВОГО БІЗНЕСУ:
-
Невеликий стартовий капітал. Найчастіше для отримання статусу дистриб'ютора, максимум що необхідно - це купити стартовий комплект у компанії виробника. В стартовий комплект найчастіше входить продукція компанії і матеріали для роботи.
-
Штат співробітників не вимагається. Самостійна робота без застосування найманої праці.
-
Бухгалтерський облік ведеться за спрощеною схемою і зазвичай самою компанією.
-
Поточні витрати – витрати для особистісного росту.
Унікальною перевагою є наявність готової бізнес ідеї, яка заздалегідь сформульована в схемі ведення бізнесу.
КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ ПРЯМИХ ПРОДАЖІВ:
1. Невисока собівартість продукту, що випускається, оскільки система прямих продажів відсікає посередників.
2. Якість виробленого товару. Стає практично неможливою поява підробок, бо товар просувається безпосередньо від виробника, минаючи безліч проміжних етапів, і він не залежується на прилавках серед великої кількості аналогічних виробів.
3. Налагоджений канал збуту. Немає необхідності створювати і обслуговувати мережу точок роздрібної торгівлі. Кожен дистриб'ютор запрошує до процесу інших дистриб'юторів. Таким чином, мережа збуту розростається.
4. Зручність покупки продукту. Не потрібно шукати продукцію в магазині (економія часу і фізичних витрат).
5. Індивідуальні консультації (за асортиментом і його використання).
6. Мінімальні витрати на рекламу. Найкращим джерелом інформації про конкретний продукт є людина, яка представляє компанію, що проводить цей продукт.
7. Можливість побудови бізнесу. У компанії прямих продажів дистриб'ютор отримує відсоток від власної роботи, а також відсоток від роботи інших дистриб’юторів, що входять в його організацію. Даний відсоток нараховується щомісяця. Дохід не обмежений і залежить від особистої роботи кожного конкретного дистриб'ютора і роботи його групи. Дохід визначається згідно маркетинг-плану - правилами нарахування винагороди.
Популярності прямих продажів сприяють дві обставини. По-перше: в умовах конкуренції компанії-виробники шукають нестандартні шляхи просування товарів на ринок. По-друге: на ринку праці відбувається «революція», змінюється погляд людей на роботу. Раніше основним типом зайнятості була постійна робота на якомусь підприємстві, державному чи приватному, на якому у людини були робоче місце, робочий день, начальник і т.д. Зараз робота все частіше набуває характеру самозайнятості, тобто коли людина є службовцем у самого себе. Ця тенденція існує у всіх країнах світу.
РОЗУМ - ОСЬ СПРАВЖНЄ ПОЛЕ БИТВИ
Маркетингова війна - війна виключно інтелектуальна, і територію, на якій вона відбувається не бачить
ніхто і ніколи. Її можна тільки уявити і це робить мистецтво маркетингових змагань одним з
найскладніших предметів для вивчення.
«Маркетингові битви в мережевому маркетингу відбуваються не в торгових офісах, не в
супермаркетах і не в аптеках. Це - всього лише точки, через які розподіляються товари вибір яких
робиться десь в іншому місці. Маркетингові битви розігруються в розумі. У вашому розумі, в розумі
ваших потенційних кандидатів, причому кожен день, без вихідних».
Джек Траут
Книга «Маркетингові війни»
Найчастіше Компанії Мережевого Маркетингу створюють нові маркетингові ніші або ж займають
сегмент у вже створених, і стають експертами у цій ніші.
Таким чином, як така конкуренція виключається ще на етапі підготовки до відкриття компанії.
Якщо Ви подумаєте про себе як про «компанію», яка виходить на ринок мережевого маркетингу, то
Ви теж повинні замислитися про свої особисті Унікальності, і тоді на ринку Кандидатів Ви будете поза
всякою конкуренцією.
1. Всі дистриб'ютори всіх мережевих компаній розвивають свій бізнес та водночас цілу індустрію
МЛМ. Це означає, новому партнеру буде простіше робити бізнес у цій індустрії, тому що всі допомагають йому і його бізнесу розвиватися, створюючи позитивне інформаційне поле і ставлення до мережевого маркетингу, продукції та послуг, пропонованих у цій системі бізнесу.
2. Всі дистриб'ютори всіх мережевих компаній навчають кадри для цієї індустрії. Таким чином, кожна компанія мережевого маркетингу, кожен дистриб'ютор такої компанії, розглядається як колега по індустрії , а в майбутньому можливо і партнер по бізнесу.
Подивіться на Лідерів мережевого маркетингу, у них у всіх є друзі в мережевих компаніях.
Між ними прекрасні взаємини, і вони із задоволенням діляться досвідом між собою. Подібно, це на відносини конкурентів?
ПЛЮСИ МЕРЕЖЕВОГО МАРКЕТИНГУ В ПОРІВНЯННІ З РОБОТОЮ ЗА НАЙМОМ:
1. Гнучкий графік роботи. Немає ніяких норм і правил, скільки часу приділяти мережному маркетингу можна працювати годину на добу, а можна і всі двадцять чотири. Кожен вибирає для себе сам. Але в залежності від того скільки часу Ви затрачаєте такий і дохід отримуєте. Смішно розраховувати на високі гонорари, присвячуючи даному бізнесу всього 2 години в день.
2. Згуртована команда. Один з істотних плюсів є можливість створити свою власну команду партнерів і працювати поруч з тими людьми, з якими легко і приємно. Не потрібно терпіти настирливого колегу по роботі або скандальну сусідку по кабінету спілкування з подібними людьми в структурі запросто можна звестидо мінімуму.
3. Немає обмежень за віком і статевою ознакою. Грає роль лише бажання і прагнення досягти результату.
4. Відсутність стажу роботи ніяк не перешкоджає створенню структури в мережевому маркетингу. Більше того, неважлива попередня спеціальність. Якщо у вибраній вами компанії налагоджена система навчання - ви можете отримати нову професію одночасно із збільшенням доходу до сімейного бюджету.
5. Кар'єра. Щоб зробити кар'єру на звичайній роботі - необхідно отримати спеціальність (диплом), після чого відпрацювати кілька років, і лише потім можливе якесь зростання. Або це зростання забезпечується наявністю необхідних зв'язків серед керівництва. Щоб просунутися вгору по кар'єрі, необхідно зайняти чиєсь місце, а кількість таких місць обмежена. Це створює всім відому конкурентну боротьбу за портфелі. В мережевому маркетингу кар'єрний ріст не пов'язаний ні зі стажем роботи, ні з особистими відносинами з керівництвом. Кількість лідерів верхньої ланки нічим не обмежена.
6. Не відіграє ролі наявність або відсутність прописки. Працювати можна в будь-якому місті, незалежно від місця проживання.
7. Мережевий маркетинг можна використовувати, як основне чи додаткове джерело доходу. Замість того щоб влаштовуватися на півставки за сумісництвом, цей час можна використати на побудову структури.
8. Система контрактів, яка присутня в секторі Робота, в мережевому маркетингу прибрана . Ми самі продовжуємо свій власний контракт, і право на отримання прибутку.
Як би там не було, незважаючи на всі плюси і переваги, сам по собі мережевий маркетинг успіху не принесе необхідні конкретні дії .
9 ПРИЧИН, ЧОМУ МЕРЕЖЕВИЙ БІЗНЕС (МЛМ) КРАЩИЙ РОБОТИ ЗА НАЙМОМ:
1. Гнучкий графік роботи. Ви працюєте стільки, скільки вважаєте за потрібне. Від того, скільки ви працюватимете залежатиме Ваш дохід, але ніхто не вправі заставити Вас працювати з 9.00 до 18.00, понаднормово чи на вихідних. Кожен вибирає свій шлях.
2. Ваш дохід теоретично необмежений. На найманій роботі у Вас є ставка і, можливо, бонуси. Тобто фактично Ви не зможете заробляти в 10 разів більше, якщо виконаєте в 10 разів більше роботи. Якщо так і станеться, то в наступному місяці Вам просто піднімуть план і Ви вже таких великих бонусів гарантовано не отримаєте. Крім того, частина вашого колективу такий «трудоголізм» може не зрозуміти і ви станете «білою вороною». В МЛМ таких обмежень просто немає. Всі зацікавлені в тому, щоб Ви зробили більше роботи і, відповідно, отримали більше доходу.
3. Дохід залежить строго від результатів Вашої діяльності. Це ж чесно! Я отримую рівно стільки, скільки вклав праці. На найманій роботі виконання більше, ніж написано, зовсім не гарантує більшу зарплату. Понад це, часто стається так, що у того, хто «шариться» протягом дня більша зарплата ніж у того, хто працює «в поті чола».
4. Постійний особистісний розвиток. Специфіка цієї діяльності така, що це робота з людьми, це ораторське мистецтво, це комунікація, це менеджмент - одним словом, постійний значний особистісний ріст. Ті, хто активно працюють, хочуть того чи ні, постійно зростають як особистості. В той же час, на роботі можна роками (а то й десятиліттями) виконувати ненависну рутинну роботу, яка крім грошей абсолютно нічого не приносить.
5. Допомога старших партнерів по роботі. Багато хто із успішних каже, що без наставника будувати будь-який бізнес дуже важко. Подивіться на будь-якого спортивного чемпіона, митця і т.д. — всі вони мали тренерів, вчителів та наставників. Наприклад, наш Кличко може бути багато разів сильнішим за свого тренера, але в нього і в голові не промайне думка відмовитись від тренерів. В той же час на роботі часто-густо не те, що не допомагають, а прямо пхають «палки в колеса».
6. Кар’єрний ріст залежить тільки від Вас. Як і в ситуації з доходом, кар’єрний ріст в мережевому маркетингу залежить тільки від Вас. Тобто Ви наперед знаєте, що вам потрібно зробити, щоб досягнути того чи іншого кар’єрного щабля. Гарантовано! А тепер подумайте, можете ви це отримати на своїй роботі?
7. Насолода від роботи. Людина — особа соціальна. Їй потрібне спілкування і це приносить задоволення кожному. Мені шкода людей, які говорять, що для них перебирати папери чи сидіти за комп’ютером приємніше, ніж спілкуватись з тими людьми, які їй до душі. Всі, хто досягають успіху в МЛМ люблять людей, спілкування та допомогу іншим. А в цьому і полягає цей бізнес не в продуктах, не в компанії, а в комунікації з іншими.
8. Допомога оточуючим в досягнення їх цілей. Той, хто якісно займається мережевим маркетингом, той знає, що він нічого не продає. Зі сторони бізнесу, він дає можливість і шанс іншим досягнути швидше і легше своїх найзаповітніших цілей і мрій. А кожен вже приймає рішення: потрібно йому це чи ні.
9. Фінансова незалежність. Працюючи на найманій роботі по 30-40 років, люди в більшості своїй ніколи не досягають фінансової незалежності. По різних причинах. Одна із основних причин, чому так стається є те, що ніхто не зацікавлений в тому, щоб ви досягнули фінансової незалежності Адже в такому випадку ви просто полишите свою роботу по причинах, описаних вище. А з МЛМ ви не підете ніколи, адже це — стиль життя.
Це як мінімум 9 причин, переваг мережевого маркетингу. Їх, звичайно, є більше, але це ті, на які ми в першу чергу акцентуємо Вашу увага.
ПЛЮСИ МЕРЕЖЕВОГО МАРКЕТИНГУ В ПОРІВНЯННІ З ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ:
1. Щоб відкрити власну справу, потрібен стартовий капітал. Мережевий маркетинг дозволяє використовувати невеликий капітал як для старту, так і для підтримки бізнесу. Багато хто мріє почати власну справу, і мережевий маркетинг дозволяє зробити це з мінімальним капіталом і практично повною відсутністю ризику .
2. Мінімальна звітність. Всю документацію ведуть співробітники компанії і нам не потрібно турбуватися про бухгалтерію, юристах і т.д.
3. Швидкий вихід на інші регіони та створення міжнародної організації. Причому для виходу на нові регіони не вимагаються великі фінансові вкладення. Немає необхідності орендувати складські, виробничі і навіть офісні приміщення, наймати персонал і зі свого бюджету виплачувати їм заробітну плату.
4. Величезним плюсом мережевого маркетингу є те, що ми отримуємо готову систему «під ключ». Налагоджено виробництво і постачання продукції, підготовка та навчання партнерів , система мотивуючих акцій і заходів. У більшості компаній все це вже створено.
5. Можливість необмеженого заробітку. Ми навмисне додали слово «можливість», так як насправді будь-який заробіток безпосередньо залежить від прагнення людини заробити, від часу і зусиль, вкладених у власну справу, особливо на перших порах. Обмежень з боку компанії немає.
6. Власний бізнес. Ще одним плюсом мережевого маркетингу є можливість створення власного бізнесу, в якому компанія виступає основним партнером. Природньо, що бізнесом підприємницька діяльність стане не відразу, не варто плекати щодо цього ілюзій. Як і будь-який інший бізнес, мережевий маркетинг вимагає до себе серйозного ставлення. Тут також необхідні певні навички, риси характеру і якості особистості .
До всіх перерахованих плюсів залишається додати те, що мережевий маркетинг дає можливість постійно рости і розвиватися як особистість, отримати визнання, спілкуватися з цікавими та успішними людьми, заробляти і самореалізуватися.
ЧОМУ БІЗНЕСМЕНИ І ПІДПРИЄМЦІ ПРИХОДЯТЬ У МЛМ
Існує така думка, що в млм бізнес люди приходять від безвиході, коли їм, м'яко кажучи їсти нічого і жити ніде.
Але чи так це насправді?
Зараз вже вважається нормою, коли в млм приходять досить успішні бізнесмени і підприємці.
Чому? Запитаєте Ви?
Основні причини приходу бізнесменів і підприємців в індустрію мережного маркетингу - МЛМ (MLM)
Причина №1. Дістало все.
Так, іншим словом це не назвеш, тому що в більшості випадків (за винятком, коли вашим бізнесом керує керуючий), ваш бізнес перетворюється на «щурячі перегони».
Коли спочатку думаєш де знайти клієнтів (кому продати), а потім, як з них отримати гроші (це часто трапляється в оптовій торгівлі).
Тут важливим чинником є і відносини з підлеглими:
1. Спочатку думаєш, де взяти підходящий персонал?
2. Якщо відповідні підібрані, то з часом виходить, що сам собі вирощуєш конкурентів (це часто буває з менеджерами), набравшись досвіду з часом вони йдуть (з Вашою клієнтською базою) от Вам і новоспечені конкуренти!
3. Коли вас персонал не влаштовує і Ви звільняєте того чи іншого «цінного кадра», а він пише заяву до Комісії з трудових спорів, до вас приходить перевірка (ось тут і починається справжнісінький геморой, тому що виявляється ви того, самого «цінного кадру »звільнили не за законом (самі того не підозрюючи), і в кращому випадку вам необхідно буде заплатити штраф, і влаштувати звільненого« кадра »назад, а в гіршому судові тяганини, які забирають купу сил, нервів і грошей...
Крім усього іншого відносини з місцевими службами управління, забирає не мало ваших нервів, сил, часу та грошей.
Причина №2. Час
У більшості випадків це «25 годин на добу», без вихідних. Відпустка, може бути раз на рік, та й то все думки: Як дебітори? Як кредитори? Як контракти? Як пройшла та чи інша угода? і т.д.
Причина №3. Гроші (дохід)
Зараз вже малий і середній бізнес не приносить той дохід, який він міг приносить 5-10 років тому, не дивлячись на те, що сил і грошей в бізнес було вкладено досить багато.
Також зараз багато підприємців і бізнесменів розуміють, що неможливо вивести свій капітал з бізнесу, інакше все зупиниться.
Також пішли ті часи, коли власники малого та середнього бізнесу могли дозволити собі купити хороші квартири, автомобілі, зараз якщо і можуть, то мало, та й купляють в кредит (а це часом буває м'яко кажучи не вигідно).
Причина №4. Глобалізація лінійного бізнесу
Якщо ви звернете увагу, то у всіх сферах з'являються так звані мережі - торговельні мережі супермаркети, які раніше були тільки у великих містах і регіонах, а зараз вже є практично скрізь.
У таких напрямках бізнесу, як продукти харчування, побутова техніка, парфумерія, косметика, одяг, авто, стільниковий зв'язок і стільникові телефони, аксесуари, кафе, ресторани, та ін - Є гіганти (М-відео, Евросеть, Перехрестя, Sela, і багато інших), завдання яких прийти в кожен регіон та стати основним постачальником тих чи інших товарів чи послуг.
І безумовно, ті підприємці, які відчували себе комфортно в своїй сфері і вважали, що так і буде все життя, тепер шукають нові ідеї бізнесу, які могли б задовольнити всі їхні життєві потреби.
Причина №5. Зупинка розвитку
Зараз багато бізнесменів і підприємців усвідомлюють, що для того, щоб не скотитися на дно життя, принаймні не втратити той капітал, який змогли заробити необхідно розвиватися, а лінійний бізнес, як правило цього розвитку не дає, тому що весь час йде на купи, продай, не прогадай!
Звідси і починаються проблеми в житті, родині, бізнесі і т.д., тому таких знань немає, як правильно управляти бізнесом, тому що метод батога і пряника не працює, і бізнес ви з таким підходом не розвинете.
Можемо зрозуміти, чому бізнесмени та підприємці приходять в МЛМ, і чому зараз саме МЛМ бізнес набирає обертів на відміну від лінійного.
Тут зрозуміти не зможуть, тільки ті, у кого свого бізнесу ніколи в житті не було і немає практичного уявлення, що це таке.
МЛМ ПРОТИ ТРАДИЦІЙНОГО БІЗНЕСУ
Саме по собі визначення слова бізнес - це справа, мета якої приносити прибуток його власникові. У цьому плані традиційний бізнес (ТБ) і мережевий маркетинг (МЛМ) нічим не відрізняються.
Єдина відмінність - це ставлення людей до них. І, що найцікавіше, оцінювати беруться найчастіше люди, які не мають досвіду ні в тому, ні в іншому.
Для того щоб охарактеризувати будь-який бізнес варто використовувати певний ряд параметрів, доступних для розуміння кожної людини:
1. Рентабельність. Що може бути важливіше за все при створенні вами бізнесу. Є люди, для яких найважливіші параметри будуть дохід або прибуток, але це неправильно.
Рентабельність - це показник, що характеризує ефективність вашого бізнесу, показує яка віддача від вкладених вами коштів, вимірюється у %. Рентабельність МЛМ бізнесу постійно зростає, на відміну від ТБ.
Для мережевого маркетингу стартовий капітал є мінімальним. Знову ж таки це може собі дозволити 95% населення. МЛМ доступний для 95% людей, ТБ тільки для 5%.
2. Доступність. Другий момент, на який варто звернути увагу - це доступність. Багато тут говорити не має сенсу. Спробуйте створити таку компанію як МТС або Магнітогорський Металургійний комбінат. У вас точно не вистачить грошей, навіть якщо зайняти у всіх родичів і знайомих.Навіть відкрити невелику фірму, на початковому етапі зажадає від вас мінімум кількох тисяч доларів, зрозуміло без гарантій, що вона почне приносити прибуток.
3. Ризик. Що ви втрачаєте в разі невдачі в мережевому маркетингу? – Ви не втрачаєте нічого, оскільки Ви маєте продукт, який Ви купили для себе. Говорячи про втрати в традиційному бізнесі то це великі суми.
4. Допомога і конкуренція. Акули бізнесу будуть намагатися з'їсти вас в ту ж мить, як ви з'явитеся на ринку, адже відкриваючи свій магазинчик, ви відбираєте їхніх клієнтів, і, відповідно, їхні гроші. В МЛМ всі зацікавлені у вашому успіху.
5. Необхідні знання та навички. Компанія мережевого маркетингу бере на себе практично всю сферу діяльності, крім спілкування з клієнтом (бухгалтерія, сертифікація та ін), в ТБ готуйтеся опановувати це самі або викладати додаткові гроші за роботу відповідних фахівців.
6. Необхідність в рекламі. Для того, щоб ваш продукт знали та купляли в традиційному бізнесі вам необхідно затратити велику суму на рекламу. В мережевому маркетингу затрат на рекламу не потрібно, оскільки вона повністю відсутня.
Для мережевого маркетингу стартовий капітал є мінімальним. Знову ж таки це може собі дозволити 95% населення. МЛМ доступний для 95% людей, ТБ тільки для 5%.
«Маркетингові битви в мережевому маркетингу відбуваються не в торгових офісах, не в супермаркетах і не в аптеках. Це - всього лише точки, через які розподіляються товари вибір яких робиться десь в іншому місці. Маркетингові битви розігруються в розумі. У вашому розумі, в розумі ваших потенційних кандидатів, причому кожен день, без вихідних».
Джек Траут
Книга «Маркетингові війни»
