top of page

Конкурентна структура мережевого маркетингу

 

 

     Чим відрізняється традиційний бізнес від мережевого біз-несу? Будь-який традиційний бізнес має кілька обов'язкових критеріїв:

 

  • Наявність оборотних засобів − продукції або наявності обладнання для надання послуг.

  • Персонал. Хтось повинен цей товар чи послугу виробляти, продавати, просувати, презентувати.

  • Певне місцезнаходження − офіс. Власне кажучи, клієнти по-винні кудись приходити, продавці десь повинні сидіти, товар десь повинен лежати і т. д.

  • Бухгалтерський облік. Щоб правильно підрахувати під-сумковий прибуток, найчастіше необхідний хороший фахівець, який грамотно зробить всі необхідні розрахунки по оподаткуванню, зарплаті, лікарняних, відпустках  і т. д.

  • Поточні витрати. Електроенергія, оренда, зарплата, зв'язок, інтернет і багато іншого.

 

           ОСОБЛИВОСТІ МЕРЕЖЕВОГО БІЗНЕСУ:

 

  • Невеликий стартовий капітал. Найчастіше для отримання статусу дистриб'ютора, максимум що необхідно − це купити стартовий комплект у компанії виробника. В стартовий комплект найчастіше входить продукція компанії і матеріали для роботи.

  • Штат співробітників не вимагається. Самостійна робота без застосування найманої праці.

  • Бухгалтерський облік ведеться за спрощеною схемою і зазви-чай самою компанією.

  • Поточні витрати – витрати для особистісного росту.

  • Унікальною перевагою є наявність готової бізнес-ідеї, яка заздалегідь сформульована в схемі ведення бізнесу.

 

           КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ ПРЯМИХ ПРОДАЖІВ:

 

1. Невисока собівартість продукту, що випускається, оскільки сис-тема прямих продажів відсікає посередників.

 

2. Якість виробленого товару – висока, стає практично неможливою поява підробок, бо товар просувається безпосередньо від виробника, минаючи безліч проміжних етапів, і він не залежується на прилавках серед великої кількості аналогічних виробів.

 

3. Налагоджений канал збуту. Немає необхідності створювати і обслуговувати мережу точок роздрібної торгівлі. Кожен дистриб'ютор запрошує до процесу інших дистриб'юторів. Таким чином, мережа збуту розростається.

 

4. Зручність покупки продукту. Не потрібно шукати продукцію в магазині (економія часу і фізичних витрат).

 

5. Індивідуальні консультації (за асортиментом і його використання).

 

6. Мінімальні витрати на рекламу. Найкращим джерелом інфор-мації про конкретний продукт є людина, яка представляє компанію, що представляє цей продукт.

 

7. Можливість побудови бізнесу. У компанії прямих продажів дис-триб'ютор отримує відсоток від власної роботи, а також відсоток від роботи інших дистриб’юторів, що входять в його організацію. Даний відсоток нараховується щомісяця. Дохід не обмежений і залежить від особистої роботи кожного конкретного дистриб'ютора і роботи його групи. Дохід визначається згідно маркетинг-плану − правилами нарахування винагороди.

 

    Популярності прямих продажів сприяють дві обставини. По-перше, в умовах конкуренції компанії-виробники шукають нестандартні шляхи просування товарів на ринок. По-друге, на ринку праці відбувається «революція», змінюється погляд людей на роботу. Раніше основним типом зайнятості була постійна робота на якомусь підприємстві, державному чи приватному, на якому у людини були робоче місце, робочий день, начальник і т. д. Зараз робота все частіше набуває характеру самозайнятості, тобто коли людина є службовцем у самого себе. Ця тен- денція існує у всіх країнах світу.

 

              РОЗУМ − ОСЬ СПРАВЖНЄ ПОЛЕ БИТВИ

 

     Маркетингова війна виключно інтелектуальна, і територію, на якій вона відбувається, не бачить ніхто і ніколи. Її можна тільки уя-вити і це робить мистецтво маркетингових змагань одним з най-складніших предметів для вивчення.

 

       Найчастіше Компанії Мережевого Маркетингу створюють нові маркетингові ніші або ж займають сегмент у вже створених, і стають експертами у цій ніші.

Таким чином, як така конкуренція виключається ще на етапі підго-  товки до відкриття компанії.

 

     Якщо Ви подумаєте про себе як про «компанію», яка виходить на ринок мережевого маркетингу, то Ви теж повинні замислитися про свої особисті Унікальності, і тоді на ринку Кандидатів Ви будете поза всякою конкуренцією.

 

    1. Всі дистриб'ютори всіх мережевих компаній розвивають свій   бізнес та водночас цілу індустрію МЛМ. Це означає, новому партнеру буде простіше робити бізнес у цій індустрії, тому що всі допомагають йому і його бізнесу розвиватися, створюючи позитивне інформаційне поле і ставлення до мережевого маркетингу, продукції та послуг, пропонованих у цій системі бізнесу.

 

   2. Всі дистриб'ютори всіх мережевих компаній навчають кадрів для цієї індустрії. Таким чином, кожна компанія мережевого маркетингу, кожен дистриб'ютор такої компанії, розглядається як колега по індустрії, а в майбутньому, можливо, і партнер по бізнесу.

 

      Подивіться на лідерів мережевого маркетингу, у них всіх є друзі в мережевих компаніях.

 

      Між ними прекрасні взаємини, і вони із задоволенням діляться  досвідом між собою. Чи схоже це на відносини конкурентів?

 

Конкурентна структура мережевого маркетингу
Please reload

bottom of page