top of page

ЕКОНОМІЧНА СУТЬ МЕРЕЖЕВОГО МАРКЕТИНГУ

 

       

          Спочатку давайте розглянемо фундамент бізнесу, його економіку. Пам'ятаєте, як говорили класики: шукайте в усьому економічні інтереси. Якщо Вам стане зрозумілим економічний сенс діяльності мережевих компаній, Ви легко зрозумієте, що потрібно робити особисто Вам для успішної співпраці з мережевою компанією. Економічна суть бізнесу під назвою "мережевий маркетинг" − проста. Мережевий маркетинг представляє собою спосіб збуту продуктів або послуг з використанням усних рекомендацій учасників мережевого проекту званих, як правило, дистриб'юторами. Як відомо, виготовити продукт (або послугу) − це ще половина справи, а часом і набагато менше. Виробників повно, подивіться, скільки фірм випускає однотипну продукцію! І як підприємству зробити так, щоб саме його продукцію придбав споживач?

 

       Ось тут і з'являються два різних підходи до організації збуту продукції. Перший підхід, зазвичай, називають традиційним, або лінійним методом побудови системи збуту. Підприємство продає продукцію великим оптовим фірмам, ті − середнім, середні − дрібним. А на останньому етапі товар з оптових фірм потрапляє в магазин − місце зустрічі товару і його потенційного покупця. Але це ще не все. Щоб покупець з потенційного став реальним, потрібно ще витратити кошти на рекламу в її різних формах, від барвистої упаковки продукції до телевізійної реклами. Без реклами у виробників сьогодні мало шансів на успіх. Таким чином, між виробником продукту і кінцевим покупцем ми маємо, як правило, ланцюжок оптових і роздрібних фірм. І, природно, на кожній ділянці цього ланцюжка товар стає дорожчим. Плюс реклама, витрати на яку величезні і перевищують вартість товару в декілька разів.

 

        Природно, при аналізі традиційного методу побудови системи збуту в голову не може не прийти світла думка: "А чи не можна уникнути витрат на багатоступеневу систему збуту і рекламу?" Так, Ви праві. Звичайно, можна. Це індустрія мережевого маркетингу.

 

       Індустрія мережевого маркетингу − альтернатива лінійного бізнесу. Ідея суті даного бізнесу проста. Підприємство-виробник замість довгого ланцюжка фірм- посередників і потужної реклами дає можливість незалежним дистриб’юторам заробляти, які безпосередньо, минаючи оптові фірми та магазини, займаються організацією збуту.

 

           Чому працює дана індустрія Люди вірять рідним. Люди слухають інших людей. Реклама завжди впливає узагальнено, Ви відчуваєте себе сірою масою, яку тиснуть рекламою; масою, яку використовують заради вичавлювання грошей. А коли перед Вами стоїть близька людина і розповідає Вам про свої особисті відчуття − це зовсім інша справа.

 

        Мережевий маркетинг − народився тоді, коли дистриб'ютори отримали можливість будувати власний бізнес в рамках своєї мережевої компанії. Що це означає?

 

     Прекрасною рисою мережевого маркетингу є те, що дистриб'ютор мережевої компанії має можливість займатися побудовою власної групи дистриб'юторів, які займаються побудовою власного бізнесу, що приносить йому і його групі прибуток.

Велику суть мережевого маркетингу найкраще висловив американський мільярдер Поль Гетте, який, до речі, ніякого відношення до цього бізнесу не має. Він сформулював цей принцип особисто для себе, це було його кредо. Але будь-яка мережева компанія може сміливо написати цю формулу на своєму прапорі:

 

 

"Краще я буду отримувати по 1% від діяльності 100 осіб, ніж 100% від власних зусиль".

 

 

     Ми розібрали економічну основу діяльності мережевих компаній та її дистриб'юторів. Якщо Ви розумієте суть бізнесу, то Ви знаєте, чому потрібно навчитися, якщо хочете домогтися високих результатів в мережевому маркетингу.

 

           Ваш дохід як дистриб'ютора компанії складається з доходу від особистих зусиль і кожного члена Вашої групи. Немає зусиль значить немає доходу у Вашій групі, значить немає доходу і у Вас.

 

        Отже, підбиваємо підсумки вищесказаного. Заради чого створюються мережеві компанії і що роблять дистриб'ютори? Економічна суть будь-якої компанії мережевого маркетингу полягає в тому, що вона організовує збут тієї чи іншої продукції (послуги). Економічна суть діяльності дистриб'ютора мережевої компанії полягає в тому, щоб він вивчав дану індустрію, став в ній професіоналом та рекомендував можливості мережевої компанії шляхом створення, навчання і мотивації власної групи, яка буде збільшуватися в розмірах, приносячи при цьому дохід дистриб'юторам у вигляді комісійної винагороди від загального обсягу реалізації групи.

Економічна суть МЛМ
Please reload

bottom of page